Sprawdzone metody wyboru lustra do łazienki

Sprawdzone metody wyboru lustra do łazienki

brak ocen

Najnowsze trendy i zalecenia specjalistów od wystroju wnętrz udowadniają, że lustro poza swoim praktycznym zastosowaniem, spełnia też inne funkcje. Może stanowić o zupełnie odmiennym wyglądzie łazienki, nadając jej wyjątkowego, klimatycznego charakteru, powiększając ją czy dekorując. Zastosowanie lustra jako jedynie przedmiotu do przeglądania się odchodzi do lamusa. Obecnie jest to niejednokrotnie centralny i najważniejszy element designu.

Kształty i rozmiary luster — czy wciąż są ważne? 

Jeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyła opinia, że najlepiej, aby nie było ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada nie jest już tak ścisła oraz niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z punktu widzenia praktyczności, na ogół zawiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dobrane do stylu wnętrza oraz osobistych preferencji.

Okrągłe lustro vs prostokątne lustro — które z nich wybrać?

Okrągłe lustra w łazience były czymś powszednim. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, niemniej jednak w dalszym ciągu owalny kształt ma swoich zwolenników. Przede wszystkim stosuje się je, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia, wtedy naturalnym wyborem jest kolisty charakter lustra. Im wnętrze charakteryzuje się bardziej prostokątnymi rozwiązaniami, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Oświetlone lustro — kiedy się sprawdzi? 

Coraz większa grupa osób docenia istotność podświetlenia. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, niż gadżet. Naturalnie dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć właściwy klimat wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie codziennego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy lustro powinno mieć ramę?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest bardzo zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest powszechny. Szczególnie ozdobne wersje zyskują dużą popularność, na pewno dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeśli wystrój łazienki jest w stylu klasycznym, rama może być ciekawym uzupełnieniem. W przypadku modernistycznego designu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty bez ramy.

Lustro w łazience — na co kłaść nacisk przy jego wyborze? 

O tym, czy lustro w łazience stanowić będzie totalnie odrębną część, czy może będzie jej integralną częścią, decydują jedynie subiektywne decyzje. Coraz więcej osób stawia na oryginalność wystroju, gdzie sami mogą zaaranżować wnętrze, nadal jednak jest grupa, która preferuje skorzystanie z gotowych rozwiązań, czyli takich gdzie każdy, nawet najmniejszy element pasuje stylistycznie do całości pomieszczenia. Każda opcja jest dobra, o ile przynosi satysfakcję i dobre samopoczucie w pomieszczeniu.

 

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Eliza Kubiak

Jak remontowałam mieszkanie to kupiłam takie mega lustro, które jest na dodatek podświetlane.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły