Pierwszy taniec – co zrobić, aby był niezapomniany?

Pierwszy taniec – co zrobić, aby był niezapomniany?

brak ocen

Już niedługo Wasz ślub i wymarzone wesele? Ilość spraw do zorganizowania przed tym wielkim wydarzeniem z pewnością się nie kończy, a dodatkowo stale ich przybywa. Warto ustalić, ile czasu zajmie organizacja każdego aspektu. Jednym z bardziej wymagających jest nauczenie się choreografii pierwszego tańca weselnego. Jak zaplanować ten element wesela?

Jednym z ważnych aspektów do omówienia jest bez wątpienia kwestia zorganizowania sali weselnej. To zwykle w głowach kobiet rodzi się więc wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, by zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w czasie wesela.

Jak zaplanować pierwszy taniec Pary Młodej?

Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom prosta decyzja. Wielu ludzi jest z natury skromna i nie czuje się dobrze w trakcie występów publicznych. Jeśli przychodzi mu to z łatwością, to wskazuje to o doświadczeniu nabytym w przeszłości. Stąd wahamy się z decyzją, czy ryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt muzyki. To trwa aż tyle? Czasem tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Od czego powinien zależeć wybór stylu pierwszego tańca?

Jeżeli jednak zdecydujemy się na ten krok, istotne jest, ażeby zdecydować się na właściwy utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z rozkoszą. To zależy tylko od nas oraz naszych indywidualnych preferencji.

Jeżeli chęci są spore, a czujemy się zagubieni, powinniśmy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które oferują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem zdecydujemy się na właściwy utwór oraz styl, a specjalista ułoży nam choreografię, którą będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zastanowić się nad tym sami, bez udziału osób trzecich. Wówczas możemy zacząć ćwiczyć stworzony w głowach układ lub zainspirować się gotowym, podejrzanym w sieci bądź telewizji.

Taniec nowożeńców – jak usprawnić proces nauki choreografii?

Sprawa nieunikniona. Jeżeli jesteśmy z natury skromni, a wszelkie występy peszą nas, nie powinniśmy tego bagatelizować. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam się nie udać i poczujemy się upokorzeni. Stąd gdy pragniemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego poprawnie przygotować. Wszystko po to, ażeby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do perfekcji kroki, trenując w przeróżnych kostiumach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w obfitych sukienkach lub spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej niż dres. Panowie niech ubiorą mało wygodne buty, by trenując unoszenia czy obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech ujawnia nasze charaktery. Jeśli para to spontaniczni oraz otwarci ludzie wybierzmy na przykład szalony miks walca z cza-czą. Jeżeli mamy do czynienia z osobami cichymi i nieco wycofanymi, niech będzie to romantyczny fokstrot z klasycznym utworem.

Jak reagować na pomyłki w trakcie pierwszego tańca? 

Nie warto się zamartwiać, co będzie, jeśli się pomylisz, ponieważ niewiele osób to w ogóle zauważy! Pomyśl o tym, że tylko Wy znacie dokładną choreografię. Jeśli jednak potknięcie będzie oczywiste, warto po prostu uśmiechnąć się i udawać, że nic się nie stało. Stale miej w głowie cel tego tańca, a jest nim oczywiście zachowanie tego wspomnienia w pamięci oraz na zdjęciach.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Diana Malinowska

Aż znajdę i obejrzę film na którym tańczę ze swoim mężem.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły

Brak artykułów