Najważniejsze korzyści płynące ze stosowania pościeli lnianych

Najważniejsze korzyści płynące ze stosowania pościeli lnianych

4.00 / Głosów: 1

Pościel musi być zarówno piękna, jak i wygodna, miła w dotyku oraz funkcjonalna. Dzięki dobrze wybranej pościeli, jakość Twojego snu wejdzie na wyższy poziom. Idealnie do każdej sypialni nadaje się pościel lniana. Zauważysz niesamowite efekty w wygodzie Twojego snu, samopoczuciu oraz oczywiście: wystroju sypialni.

Jakie znamy zastosowania lnu? 

Len może zaskakiwać – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne kwiatki w kolorze niebieskim, które można zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Niemniej jednak niesie ze sobą sporo ciekawych zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna i doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest używany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z mocnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki odpowiedniej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.

Jakie są podstawowe właściwości lnu? 

Czemu należałoby wydać więcej niż na pościel bawełnianą oraz zakupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w niesamowitych właściwościach włókien, jakie czynią, że są one idealnym materiałem na poszewki i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym gwarantuje idealny komfort latem, jak i zimą. W ciepłe dni delikatnie chłodzi, gdy jednakże jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują lekkie grzanie oraz miłe otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w należytej formie, bez niemiłego wrażenia wyczerpania i spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią na niej bytować. Grzyby i bakterie również nie rozwijają się ochoczo w tym środowisku, za to len działa uśmierzająco na skórne podrażnienia – jest idealny dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka fajnie wpływają na mikrokrążenie, wskutek tego cera na ciele i twarzy jest w doskonałej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same pozytywy!

Pielęgnacja i pranie materiałów lnianych krok po kroku 

Dużą zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle prosta pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia oraz kurz, dlatego tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy oraz trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można użytkować kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, wystarczy użyć delikatnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta, jednak z całą pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Czy pościel z lnu pasuje do stylu skandynawskiego? 

Ten rodzaj materiału nie tylko jest naturalny i zdrowy, a także sprawia, że całe pomieszczenie prezentuje się pięknie. Warto zdecydować się na ten typ pościeli, a z pewnością Twoja sypialnia odzyska dawny blask. Len dzięki naturalnym zagnieceniom na materiale najlepiej pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, boho i minimalistycznym. Jednak na pewno w innym typie wystroju sprawdzi się równie dobrze!

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły