Podstawowe zasady sprzedaży nieruchomości!

Podstawowe zasady sprzedaży nieruchomości!

brak ocen

Wiele osób zastanawia się, jak łatwo i bezpiecznie sprzedać nieruchomość. Faktycznie, jest to trudny temat, zwłaszcza jeśli chodzi o kosztowną transakcję! Potencjalni nabywcy są różni i mogą próbować wyegzekwować dla siebie korzystne warunki. My postanowiliśmy przygotować dla Ciebie podstawowe zasady przy sprzedaży mieszkania, które z pewnością pomogą Ci w łatwy i bezpieczny sposób sprzedać swoje mieszkanie!

Formalności w sprzedaży nieruchomości i skrupulatna wycena mieszkania!

Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, powinniśmy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży posiada kilku właścicieli lub postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Istotna jest poprawna analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy myślący poważnie o transakcji powinien zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych ze sprzedażą oraz pieniędzmi, które za nią dostaniemy. Można się przed tym uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy kupiliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę pragniemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

W tym momencie powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Należy przemyśleć, jaką prawdopodobną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie i jak dużo pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup. Pozwoli nam to nie tylko określić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę! Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. Gdzie się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? W jakich latach została wybudowana nieruchomość, w której znajduje się nasze mieszkanie? Warto sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak przygotować nieruchomość do sprzedania?

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych klientów, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów oraz usterek, na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria aktualnych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu.

Doda to mieszkaniu świeżości i zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wynieś śmieci. W trakcie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest prosta. Wystarczy powierzchowne uprzątnięcie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak skutecznie wypromować ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości?

Możemy ogłaszać ofertę, ale jeśli nie uczynimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że zginie ona w gąszczu setek ofert emitowanych do sieci na co dzień. Do właściwej promocji potrzebujemy optymalnej reklamy, co nie tylko zwiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili, dzięki którym wzrośnie szansa na zdobycie odpowiedniego kupca!

Ułatw kontakt potencjalnym kupcom i przygotuj się do negocjacji!

W ogłoszeniu musi się znaleźć dokładny kontakt do Ciebie. O to musisz zadbać w pierwszej kolejności! Rewelacyjnie by było, gdybyś był w stanie podać dokładne dni i godziny, w których zainteresowani mieszkaniem mogliby do Ciebie dzwonić. W negocjacjach natomiast musisz opanować emocje, utrzymać spokój i nie spieszyć się. Gdy poczujesz, że rozmowa jest zbyt intensywna, to poproś o kilka dni na zastanowienie się.

 

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły

Brak artykułów