Gdzie kupić domenę i hosting?

Gdzie kupić domenę i hosting?

brak ocen

Każdy, kto planuje stworzyć lub zlecić stworzenie strony internetowej dla swojej firmy prędzej czy później spotka się z takimi zagadnieniami, jak domena internetowa oraz hosting. W poniższym artykule postaram Ci się przybliżyć oba zagadnienia oraz doradzić, gdzie kupić domenę, oraz hosting.

Co to jest domena internetowa i do czego służy?

Domena internetowa to unikalna nazwa, którą możesz zarejestrować dla swojej strony internetowej. Jeśli posiadasz stronę internetową, która jest opublikowana w sieci to każdy, kto zna przypisaną do niej nazwę domeny, może ją w bardzo prosty sposób odnaleźć. Po wpisaniu nazwy domeny w przeglądarce internetowej zostaniesz od razu przekierowany do odpowiedniej strony internetowej. 

Przykładowymi domenami są: Allegro.pl, Facebook.com, Abeso.pl.

Sama domena to jeszcze nie wszystko, aby strona internetowa mogła być dostępna w sieci, potrzebny jest jeszcze hosting.

Gdzie najlepiej kupić domenę internetową?

Domenę najlepiej zarejestrować u akredytowanego rejestratora domen NASK. Tych w na rynku jest naprawdę sporo i tylko od nas samych zależy, gdzie zarejestrujemy domenę. 

Zanim do tego dojdzie warto, też zwrócić uwagę na cenę rejestracji oraz cenę odnowienia domeny. Wielu rejestratorów, którzy oferują rejestracje domeny za 0 zł, odbija sobie stratę w kolejnych latach. Oznacza to, że otrzymując w pierwszym roku domenę za 0 zł, w każdym kolejnym roku prawdopodobnie zapłacisz za jej odnowienie kilkukrotnie więcej niż u konkurencji, która pobiera niewielkie opłaty za rejestracje. 

Gdzie są najtańsze domeny pl?

Obecnie najtańszym rejestratorem domen polskich pl jest Gnum.pl, który w swojej ofercie posiada rejestracje domeny pl za 9,87 zł netto oraz odnowienia za 49,57 zł netto co jest bardzo dobrą ofertą w stosunku do rejestratorów, u których odnowienie tej samej domeny może kosztować nawet 200 zł netto.

Oczywiście sama cena domeny to nie wszystko. Warto też zwrócić uwagę na obsługę klienta, która w obecnych czasach musi być na najwyższym poziomie.

Ranking cen domen 2023 

Przed przystąpieniem do zakupu domeny warto też zapoznać się z licznymi rankingami cen domen, gdzie można porównać wielu rejestratorów w jednym miejscu. Ze swojej strony polecam ranking cen domen 2023 w serwisie Dimaks.pl

Jeśli już poznałeś definicje domeny internetowej oraz to gdzie warto kupić domenę pl to czas na kilka informacji o hostingu, który również jest niezbędny do opublikowania w sieci strony internetowej. 

Co to jest hosting ?

Hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki strony internetowej. Każda strona internetowa napisana dowolnej technologii, która ma być dostępna dla internautów, musi być umieszczona na hostingu. Pisząc bardziej potocznym językiem hosting to komputer z odpowiednim oprogramowanie ze stałym dostępem do internetu, na którym przechowywana jest strona internetowa. 

Czy hosting jest potrzebny?

Jeśli zamierzasz udostępnić swoją stronę szerokiemu gronu odbiorców w sieci to hosting, jest niezbędny. Bez hostingu nie ma możliwości upublicznić stronę internetową w sieci. 

Oczywiście możesz stworzyć własny hosting i wcale nie musisz korzystać z usług firm hostingowych, ale warto przeliczyć koszt zakupu maszyny, oprogramowania, administratora, prądu oraz przyłącza internetowego. Patrząc na rynkowe ceny profesjonalnych hostingów, jest to zwyczajnie nieopłacalne.

Jaki hosting wybrać? Hosting lh.pl za 37.5 na start!

Na polskim rynku jest masa hostingów i naprawdę wiele z nich jest na bardzo wysokim poziomie. 

Hostingiem, który osobiście polecam i któremu mogę wystawić pozytywną opinie jest hosting lh.pl. Z hostingu lh.pl korzystam od wielu lat i jestem naprawdę zadowolony z jego parametrów i obsługi klienta, która jest na najwyższym poziomie.

Jako pierwszy hosting w lh.pl polecam pakiet Kiwi, który kosztuje  zaledwie 37,5 zł netto, Ponadto możesz skorzystać z kodu rabatowego, który obniży cenę jeszcze o 20%.

Kod rabatowy na 20% zniżki w lh.pl: LH-20-10026

Czy już wiesz, gdzie kupić domenę i hosting?

Pytanie oczywiście retoryczne, ponieważ mam nadzieję, że możliwie dobrze zobrazowałem Ci zagadnienie domeny i hostingu, ale postaram się jeszcze zrobić krótkie podsumowanie w formie streszczenia.

Strona internetowa to pliki, które przechowujemy na hostingu. Pliki te po wpisaniu nazwy domeny w przeglądarkę ukazują nam się w postaci strony internetowej w formie wizualnej, tak jak zostały zaprojektowane przez programistę. 

Jeśli zamierzasz zarejestrować domenę dla swojej strony internetowej, to najlepszą opcja będzie skorzystanie z oferty na „tanie domeny” w gnum.pl gdzie za rejestracje zapłacić 9,87 zł netto.

W przypadku hostingu najlepiej, gdy skorzystasz ze sprawdzonego hostingu lh.pl z 20% kodem rabatowym LH-20-10026.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły