Czy taniec pozwala wydzielać hormony szczęścia?

Czy taniec pozwala wydzielać hormony szczęścia?

brak ocen

Wspaniałą formą ćwiczeń fizycznych jest taniec. Nie każdy lubi typowe ćwiczenia, w których robi się przysiady czy skłony. Taniec natomiast nastraja nas na lepsze samopoczucie, nie wymaga idealnych ruchów oraz rzeźbi cudowną sylwetkę. Dlatego jest rozwiązaniem niemal doskonałym. Nawet osoby, które nie potrafią tańczyć, mogą z niego skorzystać. Na początku wskazane jest pokołysać się do muzyki, a w miarę upływu czasu ruchy będą bardziej przemyślane.

Jak endorfiny wpływają na nasz organizm? 

Taniec aktywizuje do działania endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wpływa na nasze dobre samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Ważnym czynnikiem jest także muzyka, od której w dużej części zależy nasze samopoczucie. Taniec fajnie poprawia humor, jak również działa pozytywnie na naszą motywację w ciągu dnia.

Akceptacja i świadomość własnego ciała poprawiona poprzez taniec 

Gdy tańczymy, poznajemy swój organizm. Poprawiamy koordynację ruchową, ale przede wszystkim dążymy do samoakceptacji. Tańcząc, rozluźniamy swoje spięte ciało, uzewnętrzniamy siebie i swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości, jak również zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Wpływ lekcji tańca na kondycję psychiczną 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, częstokroć takich, jakie sprawiają, że czujemy się sfrustrowani bądź źli. Wszystkie negatywne emocje zbierają się w naszym organizmie, co sprawia, że nasze samopoczucie jest po prostu złe. Taniec jest idealnym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Przez taniec można dodatkowo ofiarować pozytywne emocje, takie jak radość czy szczęście oraz zarazić pozytywnym usposobieniem, otaczających nas ludzi.

Poprawa sprawności fizycznej za sprawą lekcji tańca 

Kiedy tańczymy, aktywizujemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu poprawia się nasza kondycja, a także sprawność fizyczna. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeżeli można więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego idealnym przykładem.

Taniec jako skuteczny sposób na utratę zbędnych kilogramów 

Taniec jest aktywnością fizyczną, która wpłynie pozytywnie na całe Twoje ciało oraz psychikę, a w dodatku można go wykonywać w domu. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych urządzeń czy sprzętu. Wystarczy włączyć ulubioną muzykę i porwać się w jej rytm. Do zabawy możesz zaprosić partnera, dziecko czy przyjaciółkę. Każdy z Was może skorzystać z dobrodziejstw tej formy ćwiczeń fizycznych, a w dodatku wyprofilować swoje ciało!

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Najważniejsze dzieje horroru!
Komentarzy:0
brak ocen